Zwierzyniec – atrakcyjny wypoczynek

Zwierzyniec to doskonałe miejsce na spędzenie letniego wypoczynku z całą rodziną. Ta niewielka miejscowość o charakterze turystycznym położona jest we wschodniej części Polski nieopodal Zamościa. Każdego roku przyjeżdżają tu liczni turyści z najodleglejszych zakątków naszego kraju, którzy chcą odpocząć wśród pięknej przyrody okolicznych lasów.

Co ciekawego można robić w Zwierzyńcu podczas letniego wypoczynku? O atrakcyjny wypoczynek swoich gości dbają lokalne władze współorganizując wiele imprez. Większość z nich ma charakter cykliczny, jak chociażby Letnia Akademia Filmowa. Jest to święto kinematografii trwające ponad tydzień. W jego trakcie wyświetlane są ciekawe filmy. Można wziąć również udział w prelekcjach na tematy związane z kinematografią oraz w spotkaniach z twórcami filmów. Pod koniec sierpnia odbywają się również Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Święto to tradycyjnie rozpoczyna się od mszy odprawianej w niewielkim "kościółku na wodzie". Podczas imprezy można oglądać między innymi pokazy sokolnictwa, więc można skosztować potraw przygotowywanych na bazie dziczyzny.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu mogą wybrać się na wycieczkę rowerową szlakami Roztocza. W punkcie informacji turystycznej dostępne są mapy oraz przewodniki po trasach rowerowych. Na wycieczkę rowerową można wybrać się przez las do pobliskiego Józefowa. Przy ładnej pogodzie warto pokusić się o całodzienną wyprawę rowerową do Zamościa lub w drugą stronę – pod granicę ukraińską.

Roztocze to nie tylko liczne ścieżki rowerowe. Lokalne rzeki stanowią doskonałe miejsce na organizację spływów kajakowych. Są to niewielkie cieki wodne, które mogą być świetnym miejscem na rozpoczęcie przygody z kajakarstwem. Łagodny nurt sprawia, że nadają się one zarówno dla osób doświadczonych jak i dla rodzin z dziećmi. Podczas spływów kajakowych można zachwycać się przepiękną przyrodą, która nie została jeszcze nazbyt skażona działalnością człowieka.

Jeżeli chcesz spędzić niezapomniane chwile w Zwierzyńcu, to jak najszybciej dokonaj rezerwacji noclegu (meteor-turystyka.pl/noclegi,zwierzyniec,0.html). Tuż przed sezonem urlopowym wolne kwatery rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Informację na temat pokoi możesz znaleźć w lokalnym punkcie informacji turystycznej lub w internecie, wpisując hasło: “noclegi Zwierzyniec”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>