Tajemnice turystyczne Szczecina

Sezon w Szczecinie tak naprawdę trwa przez cały rok. Dzięki temu, że jest to nowoczesne, europejskie miasto, nikt się tu nie będzie nudził – kto lubi gwar ruchliwych ulic. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził te strony wie, że zawsze jest to coś do przeżycia. Warto wybrać się tu na imprezę kulturalną. Często dobywają się w tym mieście znane na cały kraj festiwale dla miłośników literatury, teatru, czy też dla wszystkich tych, którzy czerpią olbrzymią satysfakcję z obcowania z historią. Do dyspozycji przyjezdnych  jest wiele możliwości letniego nocowania w Szczecinie, mogą oni korzystać z wszystkich dostępnych opcji – hotele, pokoje, pensjonaty, kwatery prywatne. Miasto słynie z bogatej listy takich ośrodków.

Metropolia ta stanowi największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Przez to zaś jego atrakcyjność turystyczna jest niewątpliwie uzasadniona. Szczecin to także niezwykle zielone tereny. Warto będąc tu obejrzeć zespół przyrodniczo-parkowy, gdzie występują bardzo rzadkie okazy drzew, które to trudno szukać w innych tego typu skupiskach w kraju.

Znajduje się tu bardzo dużo doniosłych dla kultury światowej zabytków, najbardziej znane są słynne Wały Chrobrego, które to potocznie nazywa się: zielonym sercem miasta. Odbywają się tu ważne imprezy kulturalne, na przykład regularnie raz w roku Festiwal Morza, kiedy miasto wita całe rzesze urlopowiczów, zaś w powietrzu unosi się klimat wybrzeża. Przez Szczecin przepływa rzeka Odra, dzięki czemu do portu przypływają imponujące statki, które są podziwiane przez turystów. W mieście znajduje się najstarsza pływająca jednostka w kraju, stanowiąca swoiste muzeum.

Każdy, kto szuka aktywnego wypoczynku, powinien udać się na wyprawę łodzią motorową, która to przejażdżka dostarczy nam odpowiednio dużą dawkę adrenaliny. Stare Miasto zaś to szlag dla osób wrażliwych na klasyczne piękno. Tu można zachwycać się zabytkami, dostrzec przy tym wpływy architektoniczne innych kultur. Szczecin nazywany jest Paryżem północy ze względu na swoją zabudowę. Tu charakterystyczne dla miasta są układy ulic, które promieniście okalają potężne budynki. Najważniejszą jednak rzeczą jest to, że miasto podjęło ambitny plan wstania się w przyszłości jednym wielkim pływającym ogrodem co jest realne do zrealizowania. Biorąc pod uwagę architekturę naturalną krajobrazu, trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na urlop. Połowę miasta stanowi tu zieleń oraz woda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>