Szlaki turystyczne czyli wycieczka w Sudety Wschodnie

Sudety to góry niezwykłe. Ze względu na swoje położenie na mapie Europy, a także dogodne warunki do stawiania obronnych budowli, przez lata były obszarem ważnych wydarzeń, bitew, intensywnego handlu i osadnictwa. Z tych czasów zostały nam dzisiaj liczne zabytki, które dzisiaj często udostępnione są do zwiedzania turystom, a w wielu przypadkach służą jako siedziby muzeów, ośrodków kulturalnych, hoteli czy restauracji. Wszystkiemu towarzyszy piękna przyroda, co sprawia, że te rejony są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Będąc we wschodniej części Sudetów warto odwiedzić góry złote – długie pasmo z najwyższym szczytem Postawna, o wysokości 1124 m n.p.m. Znajdziemy tutaj miejsca mało uczęszczane, gdzie można wybrać się na długie spacery, w czasie których nie spotkamy żywego ducha.

Wiele z osad ma tutaj pogórniczą historię, a także ciekawą, zabytkową architekturę. Po drodze zobaczymy wiele kościołów, budynków mieszkalnych czy gospodarstw, pochodzących z XIX lub XVIII wieku. Niedaleko znajdują się także Góry Opawskie, należące już do Opolszczyzny. Jest to bardzo malownicza kraina, gdzie z wielu gór rozciągają się przepiękne widoki. Najwyższym szczytem tego pasma jest Biskupia Kopa o wysokości 890 m n.p.m., gdzie znajduje się także wieża widokowa oraz schronisko górskie. Warto odwiedzić także inny szczyt – Srebrną Kopę. Góry Opawskie warto także odwiedzić ze względu na piękne doliny – Dolinę Bystrego Potoku, czy Cichą Kotlinę. Spacery górskimi szlakami umilają nam piękne lasy oraz łąki.

W okolicach znajdziemy także wiele śladów dawnego górnictwa oraz zabytkowe kościoły i domy. By zapoznać się dogłębnie z najważniejszymi zabytkami w tych stronach, warto zostać tutaj na dłużej. Na szczęście lokalna baza noclegowa daje nam szerokie możliwości. Wybierać można spośród wielu mniejszych i większych miejscowości. W każdej z miejscowości mijanych na trasie znajdziemy miejsca, gdzie możemy wykupić noclegi Bardzo pomocny w wyszukiwaniu noclegów jest baza turystyczna Meteora. Sudety to możliwość wypoczynku nie tylko w pensjonatach i prywatnych kwaterach. W wielu miastach znajdziemy luksusowe hotele, gdzie czekają na nas liczne atrakcje – baseny, salony odnowy biologicznej, sauny czy korty tenisowe. Niezależnie gdzie się zatrzymamy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Sudety Wschodnie to miejsce wyjątkowe, gdzie na pewno dobrze spędzimy urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>