Spacer po ogrodzie biblijnym w Muszynie

Muszyna to miasto w południowej Polsce, które słynie z wielu unikalnych zabytków i przedsięwzięć. Z tego powodu każdego roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Wczasowicze mogą spokojnie wypocząć w  jednym z licznych obiektów noclegowych w Muszynie. Szczególną atrakcją w tej miejscowości jest oryginalny i wyjątkowy ogród biblijny. Dlaczego warto go zobaczyć? Ogród biblijny w Muszynie powstał w 2015 roku przy kościele parafialnym w Muszynie. Zajmuje on powierzchnię około 1,3 ha. Zaprojektowała go Zofia Włodarczyk, a pomysłodawcami był ks. Paweł Stabach i ks. Bogusław Skotarek. Za główny cel ogrodu przyjmuje się przedstawienie Biblii w plenerze. Hoduje się tu wiele roślin biblijnych, a dodatkową atrakcją jest źródło wody mineralnej "Maryja". Obecnie jest to największy taki ogród biblijny w Polsce, zresztą nie jest ich jeszcze zbyt wiele w naszym kraju. Znajduje się tu wiele miniaturowych krajobrazów, ścieżek i niewielkich dzieł architektonicznych. Co ciekawe, zwiedzanie ogrodu jest bezpłatne, a zazwyczaj istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Ogród podzielono na pięć głównych części. Pierwsza to ogród historii zbawienia i obejmuje on czasy od stworzenia świata aż do Apokalipsy św. Jana. Kolejnym ogrodem jest ogród krajobrazów biblijnych, który przybliża zwiedzającym geografię Ziemi Świętej, krajobrazy, które można tam podziwiać oraz sposoby uprawiania roli i życie tamtejszych mieszkańców. Ciekawą częścią jest również Winnica Pańska i nauka proroków. Skupia się ona na najważniejszych elementach nauczania proroków. Można podziwiać tu kamienną wieżę strażniczą, tłocznię oliwek i winogron oraz ciekawe przedstawienia fragmentów Pisma Świętego. Ogród skupia się na nauczaniu m.in. Izajasza, Joela, Daniela, Ezechiela i wielu innych słynnych biblijnych proroków. Zachwyt turystów budzi także przepiękny dziecięcy ogród biblijny i urokliwy ogród dla zakochanych. Przy okazji warto również wstąpić do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP, przy którym to właśnie znajduje się ten ogród. Jego wnętrze z pewnością zachwyci każdego. Ogród biblijny w Muszynie jest bardzo unikalny, bowiem niewiele takich ogrodów powstało w Polsce i na świecie. To doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują chwili spokoju, refleksji i chcą zobaczyć coś bardzo oryginalnego. Dla wielu osób to wspaniałe przeżycie duchowe i artystyczne. Warto także wiedzieć, że dla zwiedzających noclegi Muszyna przygotowała. Ta świetna baza noclegowa każdego roku gości rzesze turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>