Pełna atracji miejscowość nadmorska – Stegna

W województwie pomorskim leży wiele miejscowości turystyczno-wypoczynkowych, szczególnie atrakcyjnych latem. Szukając miejsca na wakacje i na nocleg warto przyjrzeć się bliżej Stegnie. Jest to duża wieś położona nad samym Bałtykiem. Śmiało możemy tutaj szukać miejsca na wypoczynek. Wspaniałe plaże, strzeżone kąpieliska, rozgrzany słońcem piach i mnóstwo atrakcji to gwarancja udanego pobytu. Dobre połączenie komunikacyjne sprawia, że w szybki sposób możemy dotrzeć do pobliskich miejscowości i zwiedzić okolicę. Propozycji na wycieczki turystyczne jest bardzo dużo. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu powinni wybrać się do pobliskiego Jantaru. Znajdą tutaj basen, boisko do minigolfa i Centrum Rodzinnej Rozrywki. Można pojeździć konno, ścigać się gokartami i pooglądać zwierzęta w minii zoo. W pobliskiej Krynicy Morskiej również jest wiele ciekawych miejsc: lunapark, kręgielnia, kort tenisowy, szkoła windsurfingu i możliwość rejsu bardzo szybką łodzią motorową.

Stegna może stanowić bardzo dobry punkt wypadowy. Baza noclegowa jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów (zobacz tutaj). Pokój możemy znaleźć w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub też możemy wynająć domek letniskowy, czy luksusowy apartament. Dla mniej wymagających przygotowane zostały kempingi i pola namiotowe z pełnym węzłem sanitarnym. Pamiętać trzeba jedynie żeby o rezerwacji pomyśleć odpowiednio wcześnie. W sezonie letnim znalezienie noclegu bez rezerwacji jest bardzo trudne. Zaplecze gastronomiczne oferuje turystom szeroki wachlarz przeróżnych dań. Oczywiście w menu nie może zabraknąć świeżych ryb. Każdy jednak znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest ogromny, od kuchni śródziemnomorskiej po tradycyjne dania regionalne. Stegna jest wymarzonym miejscem na urlop dla całej rodziny. Już sam spacer uliczkami tej uroczej miejscowości pozwala poznać historię tego zakątka. Ciekawa architektura, podcieniowe domy i piękny kościół z zabytkowymi organami, to tylko niektóre skarby Stegny. Czy może być coś piękniejszego od spaceru brzegiem morza, przy zachodzącym słońcu? Każdy z nas powinien chociaż raz doświadczyć tego uczucia. Specyficzny mikroklimat, z powietrzem przepełnionym jodem i zapachem żywicy sprawia, że bardzo szybko zregenerujemy tu nasze siły i pełni zapału wrócimy do domu i do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>