Mazurski Ryn na spokojny wypoczynek

Ryn to niewielkie miasteczko położone w Mazurskiej Krainie Tysiąca Jezior [dostępne tu: https://pl-pl.facebook.com/rynmiasto/] pomiędzy Jeziorami Ryńskim i Ołów. Stary krzyżacki zamek, wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz świetne ścieżki spacerowe: tym kusi Ryn wszystkich turystów. To dobre miejsce dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Jedną spośród największych atrakcji Ryna jest ścieżka spacerowo-rekreacyjna, biegnąca wokół jeziora Ołów. Dostarczy wielu niezapomnianych widoków.

Krocząc szlakiem wytyczonym przez ścieżkę turyści mają zagwarantowany bezpośredni kontakt z przyrodą. Wije się malowniczo nad wodą, przez las i wspaniałe łąki. Brzeg jeziora jest doskonale zagospodarowany, zmęczeni turyści mogą odetchnąć na ławkach czy specjalnym miejscu przeznaczonym na ognisko. W wakacje wypoczywać można na strzeżonej plaży. Trasa rozpoczyna się w pobliżu pokrzyżackiego zamku.

Obok Jeziora Ołów turyści kąpielą wodną mogą się rozkoszować nad Jeziorem Ryńskim. To jeden z najpiękniejszych akwenów wodnych na Mazurach. Otaczające jezioro pagórki tworzą wyjątkowo malowniczy krajobraz.  Stamtąd można przedostać się do praktycznie każdego zakątka Krainy Wielkich Jezior. Zbudowany niedawno pomost pomieści nawet do 60 żaglówek.

Baza noclegowa [dostępna tu: ] w tym miejscu jest doskonale rozwinięta. Nie brak tu pól campingowych i namiotowych. Jeśli Krainę Tysiąca Jezior pokonujmy kajakiem w Rynie bez problemu znajdziemy wolny skrawek terenu na rozbicie obozowiska. Ryn jest jednak najlepszym wyborem na dłuższe wakacje. Noclegi oferowane są tu w hotelach jak i pensjonatach. W niemal każdym okolicznym domu przyległym do jeziora z łatwością można znaleźć prywatną kwaterę. Włodarze miasta od kilku dobrych lat mocno inwestują w infrastrukturę turystyczną. Stąd liczne szlaki spacerowo-rowerowe, ławeczki i wszelkie inne udogodnienia dla turystów. A jeśli ktoś woli większe zbiorniki wodne, zawsze może wybrać się nad morze do popularnego Władka [dostępne tu: http://strzyzow-galeria.pl/ciekawostki-o-wladyslawowie-392/].

Ryn przyciąga bowiem wyjątkowymi pejzażami oraz drugim co do wielkości pokrzyżackim zamkiem w Polsce. Znajduje się on pomiędzy jeziorem Ryńskim i Ołowiem. Jego sylwetka dominuje nad miastem. Dzisiaj w obiekcie znajduje się hotel. Pięknie odrestaurowany, można go podziwiać od zewnątrz. W 2013 roku do użytku mieszkańców, jak również turystów została oddana mini-przystań Ekomarina. Znajduje się w pobliżu przepięknie odnowionej promenady. Wszyscy żądni przygód znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Ryn jako miejscowość typowa mazurska oferuje głównie mazurskie atrakcje. Podstawę stanowi rzecz jasna żeglarstwo. Warunki w tej gminie są zaś wspaniałe do uprawiania tego sportu.

3 comments

  1. Rozalia pisze:

    Ryn to takie idealne mazurskie miasteczko, fajnie jest znaleźć tam nocleg i zatrzymać się na dłużej

  2. karolink@ pisze:

    Na tym blogu jest opisanych dużo więcej ciekawych miejsc, to spore ułatwienie w przygotowaniu swojego urlopu, dzięki autorzy!

  3. Erik pisze:

    Nocleg w takim spokojnym miejscu pośród mazurskiej przyrody to musi być prawdziwa przyjemność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>