Każdy znajdzie swój sposób na wypoczynek w Dźwirzynie

Nadmorskie Dźwirzyno (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dźwirzyno) to miejscowość, która co roku przyciąga rzesze turystów, szukających letniego wypoczynku. Pięknie położone, spokojne, jednocześnie nie pozwala się nudzić. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy wypoczynku na sportowo, rodziny z dziećmi, jak i pragnący „wybyczyć się” w spa czy chodzić na długie, spokojne spacery. Miejscowość z jednej na strony ma piękną, szeroką i piaszczystą plażę, która jest bardzo lubiana przez wczasowiczów i sprawia, że wiele osób wraca tutaj co roku – z drugiej malownicze jezioro Resko Przymorskie. Jego wody stanowią doskonałe miejsce do trenowania wind- i kitesurfingu, pływania kajakiem czy żaglówką. Jeżeli mamy w rodzinie miłośnika wędkowania albo obserwacji dzikiej przyrody, z pewnością doceni obfitość ryb najbardziej cenionych gatunków słodkowodnych (sandacze, szczupaki, liny, karpie, węgorze i inne) czy fakt, że jezioro i przybrzeżne szuwary stanowią miejsce występowania kilkunastu rzadkich gatunków ptaków.

Jezioro jest połączone z morzem kanałem, u ujścia którego znajduje się przystań. Wypływają stąd jachty, łodzie rybackie i niewielkie statki wycieczkowe. Jeżeli chcemy natomiast zobaczyć większy port, wybrać się możemy do oddalonego o mniej niż 10 km Kołobrzegu. Z takiej wycieczki zadowolone będą dzieci, jak i dorośli, gdyż w niewielkiej odległości od Dźwirzyna zobaczyć można bardzo wiele rozmaitych atrakcji, w tym obowiązkowo latarnię morską oraz ciekawe muzea.

W Dźwirzynie znajdziemy typowe letnie zaplecze turystyczne nadmorskiej miejscowości – są tu smażalnie ryb, jak i inne restauracje, place zabaw i wesołe miasteczko, które pięknie prezentuje się wieczorem, gdy jego światła odbijają się w wodach kanału. Wachlarz miejsc noclegowych (http://meteor-turystyka.pl) jest urozmaicony i znajdziemy tu cały przekrój różnego typu i standardu obiektów. Tym, co wyróżnia to miejsce na tle innych podobnej wielkości nadmorskich ośrodków jest to, że Dźwirzyno wydaje się być stworzone dla aktywnego wypoczynku. Jego największą dumą jest centrum sportu i rekreacji, gdzie można uprawiać różne sporty drużynowe, jak i jeździć na rolkach i wrotkach, grać w minigolfa czy korzystać z siłowni. Własne baseny i fitness mają też hotele i ośrodki wypoczynkowe, możemy tu również skorzystać z pobytu w spa oraz z dostępnych dla każdego urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Oferujące aktywne spędzenie czasu, piękne krajobrazy, smaczne jedzenie i różnorodne noclegi Dźwirzyno ma swoich wielbicieli. Z pewnością kojarzy się z udanymi wakacjami i korzystaniem z wszelkich uroków słońca i wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>