Dolina Chochołowska nieopodal Poronina

Poszukując idealnego miejsca na urlop chcąc go spędzić trochę leniwie jak i aktywnie nie można ominąć polskich Tatr, a przy tym miejsca które nazywa się Poronin. Jest to malownicza kraina położona zaledwie 7 kilometrów od serca Zakopanego. Wiadomo, że główną atrakcją jest samo Zakopane, jednak można również w samym Poroninie bardzo owocnie spędzić czas. Miejscowość otoczona jest pięknymi dolinami jak i samym pasem górskim. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest Dolina Chochołowska. Zapewnia ona 10 kilometrowy szlak w otoczeniu przepięknej przyrody. W połowie wędrówki można odpocząć w schronisku, które chętnie przyjmuje turystów. Dodatkowo jest to jedno z największych jak i najstarszych w Polsce budynków tego typu. Właśnie w nim był Jan Paweł II i już sam ten fakt przebywania właśnie w takim miejscu napawa każdego dumą jak i zmusza do przemyśleń. Wędrówka Doliną Chochołowską nie należy do trudnych, a przy tym można jej część odbyć dorożką, ciesząc zmysły rozległymi widokami gór. Nie jest to wyprawa na godzinę, ale tak na prawdę na cały dzień i trzeba to brać pod uwagę. Nie można się tam nudzić, a poznając piękne widoki chce się tam zostać jak najdłużej.

Z Poronina prowadzi wiele ścieżek w ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, jednak nie da się tego zrobić w jeden dzień. Wyjeżdżając tam trzeba zarezerwować kilka wolnych dni i przede wszystkim wygodny poroniński pokój, bo spanie pod tak zwaną chmurką jest fajne jednak nie dostarcza tylu sił co sen w typowym góralskim domu. W samym Poroninie jest wiele miejsc noclegowych w bardzo przystępnych cenach. Już za około 50 złotych można zarezerwować sobie pobyt w domu wczasowym razem z wyżywieniem, a góralskie jedzenie nie tylko jest smaczne ale przede wszystkim bardzo syte i dostarczające odpowiednią dawkę energii na podróże górskie. Wystarczy odpowiednio wcześnie dokonać rezerwacji i przy promocyjnych cenach zapewnić sobie pełnowartościowy urlop w Poroninie, czyli w pięknej górskiej krainie, która zaspokaja wszystkie potrzeby człowieka nawet tego najbardziej wymagającego. Jeżeli na aktywny wypoczynek w górach tatrzańskich to tylko do Poronina, bo tam można spotkać wszystko to co w górach najpiękniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>