Ciekawostki o Władysławowie

Władysławowo (Wielka Wieś) – miasto północnej Polski. To właśnie tu znajduje się port morski oraz najbardziej rozbudowana infrastruktura turystyczna. Władysławowo słynie głównie z kąpielisk, których szerokość plaż wynosi 200 metrów. W okresie wakacyjnym funkcjonuje tutaj 12 kąpielisk strzeżonych.

Władysławowo wszystkim turystom kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem, mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Chcąc zwiedzać Władysławowo w trakcie letniego wypoczynku musimy nastawić się na dłuższe spacery, ponieważ większość atrakcyjnych miejsc jest rozrzuconych po całej miejscowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to miasto zwiedzać rowerem, jest to o wiele zdrowsza forma podróży niż samochodem.
Będąc we Władku należy również pamiętać o noclegu. Oprócz samego Władysławowa, miejsca noclegowe znajdziemy w Chłapowie, Jastrzębiej Górze czy też Karwi.

Ta miejscowość słynie z wielu ciekawych obiektów turystycznych jak np., Centralny Ośrodek Sportowy "Cetniewo". Miejsce to słynie z przygotowań olimpijskich, gdzie jednocześnie znajduje się wyśmienita baza rekreacyjno-sportowa. Będąc na wakacjach we Władysławowie nie możemy ominąć "Krzywego Domku – Odwróconego Domku", który jest wersją nadmorską. Dom jak sama nazwa wskazuje stoi na dachu, na placu wspomnianego wcześniej ośrodka. Jeśli natomiast lubimy aktywny wypoczynek to koniecznie musimy udać się do Lunaparku Sowińskiego, mówiąc prościej do Wesołego Miasteczka. Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to największe tego typu miejsce w całej Polsce, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Znajduje się tu m. in., kolejka górska "TAJFUN", koło widokowo, Condor – przeciążenia 3G, Crazy Tower, Jaguar, karuzela wiedeńska, zamek strachu czy też pałac śmiechu i Zamek Azteków.

Jeśli natomiast te wrażenia są dla turystów "zbyt mocne" to mogą udać się do Ocean Parku, który jest idealną atrakcją dla całych rodzin. W tym miejscu znajdują się morskie i oceaniczne zwierzęta, które pochodzą z różnych stref klimatycznych. Z oferty Ocean Parku korzystają nie tylko turyści. Jest to również doskonała oferta dla szkół, które chcą zadbać o należytą edukację swoich uczniów. Z pewnością zwiedzenie tego miejsca przyniesie wiele miłych chwil zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>