Artystyczna dusza Opola

Opole jest jednym z polskich miast, które zdecydowanie warto odwiedzić. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż jest to miasto z wyjątkowo długą historią, a na jego terenie można podziwiać zabytki, które mają nawet kilkaset lat. W Opolu nie brakuje atrakcji, nie tylko dla osób zainteresowanych dziejami, ale również dla rodzin z dziećmi, czy turystów lubiących aktywny wypoczynek. Na nudę nie będą mogli narzekać także fani muzyki, bowiem Opole nie bez powodu jest nazywane Polską Stolicą Piosenki.

Zwiedzanie Opola można zacząć od miejscowego Rynku, który powstał w XIII wieku, a od tego momentu jego układ właściwie się nie zmienił. Wokół placu zostały wybudowane kamienice o jasnych i wyjątkowo malowniczych fasadach – w części z nich działają kawiarenki, w których można się zatrzymać i podziwiać. Na nim znajduje się także ratusz, którego historia sięga XIX wieku. Jest to budynek w stylu neorenesansowym.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Opolu jest Wzgórze Uniwersyteckie, które jest najwyższym punktem na terenie całego Starego Miasta. Ze wzniesienia można nie tylko podziwiać panoramę Opola, ale również odwiedzić znajdujący się tam kościół. Warto zajrzeć również na Skwer Artystów, czyli miejsce, w którym można podziwiać rzeźby osób związanych z opolskim Festiwalem Piosenki, między innymi Agnieszki Osieckiej oraz Czesława Niemena (⇄wikipedia.org). Wzgórze zawdzięcza swoją nazwę ulokowanym tam budynkom należącym do Uniwersytetu Opolskiego.

Będąc w Opolu koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy Amfiteatr, w którym od kilkudziesięciu lat co roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. To miejsce, w którym pojawiają się najbardziej uznani polscy artyści – zespoły muzyczne, ale także najbardziej doceniani kabareciarze. W 2011 roku został przebudowany, dzięki czemu zyskał bardziej nowoczesny wizerunek. Remont był bardzo kosztowny, jednakże część wydatków zostało pokrytych z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

Gdzie znaleźć zakwaterowanie?. Opole jest miejscem odwiedzanym przez turystów właściwie o każdej porze roku. Między innymi właśnie dlatego baza noclegowa tego miejsca jest naprawdę imponująca (⇄http://meteor-turystyka.pl – noclegi Opole). Osoby chcące spędzić kilka dni w Opolu mogą zatrzymać się w hotelu, ale także w pensjonacie, a nawet w prywatnej kwaterze. Najtańsze noclegi w Opolu można znaleźć nawet za 20 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>